Klaverimeister 2020
Klaverimeister
Klaverimeister annab klaverile uue elu
Restaureerimine

Renoveerimine
Remont
Soovitused klaver omanikule
tel.56724844,
     53269306
info@klaverimeister.ee
Mida oleme teinud
Hooldus-ja häälestustööd
Soovitused klaver omanikule
Remont
Renoveerimine
Restaureerimine

Raamatusoovitus
Kodune akustiline klaver vajab regulaarset häälestamist vähemalt 1-2 korda aastas - niimoodi  on võimalik säilitada pilli head mänguomadused aastate lõikes.
Mehhanismi reguleerimist vajab pill harvem - kodupill ehk iga paari aasta järel, kui seda kasutatakse aga aktiivselt - näiteks igapäevaseks harjutamiseks,siis on vaja pilli tihedamalt reguleerida,et tagada tema maksimaalseid kõla-ja mänguomadusi.
Kontserdisaalis või helistuudios asuv klaver vajaks kontrollhäälestust enne iga kontserti või salvestust. Muusikakoolides oleks vajalik, et klaveritehnik kord kuus klaverid üle vaataks ja vajadusel jooksvalt väiksemad reguleerimistööd, pisiremondi ja kontrollhäälestused teostaks.

Väga oluline roll akustilise klaveri stabiilsuse hoidmisel on ruumi kliimal. Ruumis, kus klaverit hoitakse, tuleb jälgida tähelepanelikult õhuniiskuse taset. Õhuniiskuse tase ei tohi teha äkilisi suuri muutusi - see võib kõikuda ühtlaselt paarikümne prutsendi võrra. Ideaalne õhuniiskus klaveriga ruumis peaks olema 50 - 55%. Talvel, kui välistemperatuurid on miinuskraadides, on õhk kuivem, lisaks kuivatab siseruumides õhku küte. Kui niisutussüsteeme ei kasutata, võib õhuniiskus langeda 15-20% - ni. Selline kuivus lõhub klaveri. Suvel, niiskemal perioodil ( eriti paneelmajades ) võib sügiseks öhuniiskus tõusta 80% - ni. Ka see on klaverile liig. Puidu struktuur paisub ja metallosad hakkavad korrodeeruma. Soovitav õhuniiskuse tase ruumis, kus akustilist klaverit hoitakse , peaks jääma 40-60% piiridesse. Nõuded ruumi õhuniiskuse kohta on märgitud tootja poolt iga uue akustilise klaveriga kaasas olevasse kasutusjuhendisse. Neid nõudeid ei maksa tähelepanuta jätta, kuna ebaõigetest klimaatilitest tingimustest tekkida võivaid vigastusi ei ole tootjal kohustus garantiikorras remontida. Sama kehtib ka restaureeritud või renoveeritud klaveri kohta.
G.Otsa nim. Muusikakoolis saab õppida klaveri hooldusmeistriks.
Eesti Klaverimeistrite Koda
Hinnakiri
Osta klaver
Kontaktid
Töökoda
Teenused
Avaleht