Your cart is currently empty!
Siin on mõned soovitused, kuidas võiks kodus olevat akustilist klaverit hoida ja nii tagada klaveri tehnilise seisundi säilimise aastaringselt.
Klaver ei tohiks seista otsese päikesevalguse käes.
Klaver ei tohiks seista kütteallika vahetus läheduses.
Õhuniiskus ruumis. kus klaverit hoitakse, peaks olema aastaringselt 40 – 60%.
Kuivema õhu käes -alla 40% õhuniiskuse juures, hakkavad klaveri puitdetailid nagu kõlalaud, virblipakk ja mehhanismiosad kuivama ja see võib kaasa tuua nende kasutuskõlmatuks muutumise. Külalaua puidu kokkutõmbumise tõttu telivad sinna praod, ribide liimliited pragunevad ning klaver kaotab suuresti kõlaomadusi ning lisandub vigastustest tekkivaid akustilisi häireid.
Liigne niiskustase ruumis – üle 60%, toob kaasa aga puitdetailide paisumise, mehhenismi tihvtliigendite kinnikiilumise, klaviatuuri kinnikiilumise klahvide puidu paisumise tõttu ning metallosad – keeled ja virblid, hakkavad korrodeeuma. Kui selline pikalt niisketes tingimustes asunud klaver tuua koheselt kuiva ruumi, siis kõik puitdetailid purunrvad ning see protsess võib olla tagasipööramatu. Kui õnnestub klaver järk-järguliselt kuivema õhuga aklimatiseerida, võib selline olukord päästetav olla.


Leave a Reply